Sofiero

Fotbollsfest

Fotbollssommaren 2018! Äntligen! Fotboll för hela slanten mellan 14 juni och 15 juli.


Spela tre i rad under matchen 

Tippa i Sofiero VM-tips (tipset måste in senast 15:00 den 14 juni)

Här hittar du gruppspelschemat för fotbolls-VM:

14 juni  17:00  Ryssland vs Saudiarabien Grupp A
15 juni  14:00  Egypten vs Uruguay Grupp A
15 juni  17:00  Marocko vs Iran Grupp B
15 juni  20:00  Portugal vs Spanien Grupp B
16 juni  12:00  Frankrike vs Australien Grupp C
16 juni  15:00  Argentina vs Island Grupp D
16 juni  18:00  Peru vs Danmark Grupp C
16 juni  21:00  Kroatien vs Nigeria Grupp D
17 juni  14:00  Costa Rica vs Serbien Grupp E
17 juni  17:00  Tyskland vs Mexiko Grupp F
17 juni  20:00  Brasilien vs Schweiz Grupp E
18 juni  14:00  Sverige vs Sydkorea Grupp F
18 juni  17:00  Belgien vs Panama Grupp G
18 juni  20:00  Tunisien vs England Grupp G
19 juni  14:00  Colombia vs Japan Grupp H
19 juni  17:00  Polen vs Senegal Grupp H
19 juni  20:00  Ryssland vs Egypten Grupp A
20 juni  14:00  Portugal vs Marocko Grupp B
20 juni  17:00  Uruguay vs Saudiarabien Grupp A
20 juni  20:00  Iran vs Spanien Grupp B
21 juni  14:00  Danmark vs Australien Grupp C
21 juni  17:00  Frankrike vs PeruGrupp C
21 juni  20:00  Argentina vs Kroatien Grupp D
22 juni  14:00  Brasilien vs Costa Rica Grupp E
22 juni  17:00  Nigeria vs Island Grupp D
22 juni  20:00  Serbien vs Schweiz Grupp E
23 juni  14:00  Belgien vs Tunisien Grupp G
23 juni  17:00  Sydkorea vs Mexiko Grupp F
23 juni  20:00  Tyskland vs Sverige Grupp F
24 juni  14:00 England vs Panama Grupp G
24 juni  17:00  Japan vs Senegal Grupp H
24 juni  20:00  Polen vs Colombia Grupp H
25 juni  16:00  Saudiarabien vs Egypten Grupp A
25 juni  16:00  Uruguay vs Ryssland Grupp A
25 juni  20:00  Spanien vs Marocko Grupp B
25 juni  20:00  Iran vs Portugal Grupp B
26 juni  16:00  Danmark vs Frankrike Grupp C
26 juni  16:00  Australien vs Peru Grupp C
26 juni  20:00  Island vs Kroatien Grupp D
26 juni  20:00  Nigeria vs Argentina Grupp D
27 juni  16:00  Mexiko vs Sverige Grupp F
27 juni  16:00  Sydkorea vs Tyskland Grupp F
27 juni  20:00  Serbien vs Brasilien Grupp E
27 juni  20:00  Schweiz vs Costa Rica Grupp E
28 juni  16:00  Japan vs Polen Grupp H
28 juni  16:00  Senegal vs Colombia Grupp H
28 juni  20:00  Panama vs Tunisien Grupp G
28 juni  20:00  England vs Belgien Grupp G